Ana Sayfa Oyun Bilgisayar Bilgisayarda Hangi Oyunlar Oynanabilir?

Bilgisayarda Hangi Oyunlar Oynanabilir?

0
Bilgisayarda Hangi Oyunlar Oynanabilir

Oyun tutkunları için PC yani bilgisayarda oyun oynamanın getirdiği bazı sorular vardır. Eğer oyun konsolu ya da özel bir cihazınız yoksa elinizdeki bilgisayarla bütün oyunları oynayıp oynayamayacağını merak edersiniz. Aslında bilgisayarınızdaki ekran karşı, işlemci ve buna benzer donanım unsurlarını düzenli olarak güncellerseniz bunu merak etmek zorunda kalmazsınız. Ama bu her zaman mümkün olmadığı için oyun tutkunları yeni bir oyunla karşılaştıkları zaman “acaba bilgisayarımda oynanır mı” diye düşünebilir. 

Oyun Tutkunlarına Yardımcı Olabilecek İnternet Siteleri

Oyun oynamak çoğu zaman bir rahatlama etkinliği olarak düşünülür. Herkes günün büyük kısmını başka zorunluluklarla geçirdiği için bilgisayardaki sistemi ve diğer özellikleri sürekli güncellemek de zor gelebilir. Bu yüzden bilgisayara oyun oynayanlar için yardım alabilecekleri iki internet sitesi hakkında bilgi vermek istedik. Aşağıdaki siteleri ve talimatları izlerseniz bilgisayarınız her zaman farklı oyunlar için hazır olabilir. 

System Requirements Lab

Bu sitenin bir diğer ismi “can you run it”. Bu yüzden öncelikle bilgisayarlarınıza “can you run it” yazarak siteye giriş yapabilirsiniz. Ardından bu sitede yer alan bölmeye bilgisayarınızda oynamak istediğiniz oyunun ismini yazmalısınız. Yazdıktan sonra da zaten “can you runit?” linkini görürsünüz ve hemen ona basarsınız. Bu işlemden sonra yanı sayfada karşınıza Detection.exe bölmesi çıkacak ve sizin oraya da basmanız gerekiyor. Buraya tıkladığınızda ise program çalışmaya başlıyor ve bir kurulum aşamasını takip ediyorsunuz. Gerekli olan talimatlarla birlikte kurulum bitince sizin bilgisayarınıza ait işlemci, ekran kartı ve diğer özelliklerle ilgili bilgiler karşınıza çıkacak. 

Bilgisayarda Hangi Oyunlar Oynanabilir

Gerekli Bilgiler

System Requirements Lab ya da “can you run it” size bilgisayarınız ve oyunun gereksinimleri hakkındaki bilgileri vererek bir karşılaştırma imkânı sunuyor. Buradan gerekli bilgileri elde ederek oyunu oynayıp oynamayacağınızı öğrenebilir ve daha sonra gerekli olan düzenlemeleri ya da bilgileri alabilirsiniz. Bu sistemden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey sitenin programını bilgisayarınıza indirmektir. 

UserBenchmark 

Bilgisayarınızda hangi oyunları oynayabileceğinize dair size yardımcı olacak bir diğer site ise UserBenchmark sitesidir. Bu siteden yararlanmak için yapmanız gereken ise yine siteyi ve gereken aracı bilgisayarınıza indirmek, kurulumun tamamlanmasını bekledikten sonra da çalıştırmak.

Diğer siteden farklı olarak bu site bilgisayarınız ve oyunun gerektirdikleri arasında ir karşılaştırma yapmıyor. Daha çok oyunu oynayan kullanıcıların bilgisayarları ve sizin bilgisayarınızın bu konudaki muhtemel performansı arasında bir karşılaştırma yapıyor. Siz de sonuçlara bakarak bir değerlendirme yapabiliyorsunuz.  

Manuel Olarak Değerlendirme Yapmak 

Yukarıda sözü geçen iki site de size gereken bilgileri sağlar. Ancak bazı oyuncular ve bilgisayar kullanıcıları bunlara girmek ve kendi bilgisayarları hakkında bilgi vermek istemeyebilir. Bu durumda yapılması gereken kullanıcının kendi bilgisayarının ekran kartı ve işlemcisi başta olmak üzere donanım özellikleri hakkında bilgi sahibi olmaktır. Bunu yapmak için de kendi başına bir araştırma yapması gerekir. Ayrıca kendi bilgisayarı hakkında gerekli bilgilere de sahip olması şarttır. Bu konuda da merak ettiklerinizi sitemizden öğrenebilirsiniz. Bilgisayarınızın özelliklerini öğrenmek için “ekran kartı özelliklerine nasıl bakılır” başlığı size yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz