Ana Sayfa Rehber Bilgisayar Bilgisayar Sürücülerinizi Güncellemek İçin Kullanılan SlimDrivers Nedir, Nasıl Kullanılır, Güvenli midir? 

Bilgisayar Sürücülerinizi Güncellemek İçin Kullanılan SlimDrivers Nedir, Nasıl Kullanılır, Güvenli midir? 

0
SlimDrivers

Windows işletim sistemine sahip sisteminizde yüklü olmakta olan sürücüleri kendiliğinden güncellemenizi ve sürücüler üstünden tam kontrol sahibi olmanızı sağlayan SlimDrivers programı, kullanıcıları elle sürücü güncelleme zahmetinden kurtarıyor. Gelin SlimDrivers nedir, ne şekilde kullanılmaktadır ve en mühimi güvenilir mi bütün ayrıntılarıyla inceleyelim. 

Farkında olmasanız bile Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızın iyi bir biçimde çalışması için birçok değişik sürücüye sahipsiniz. Sürücülerin sadece yüklü olması yeterli değil. Mevzu bahis sürücülerin bunun yanı sıra üretici şirket tarafından yayınlanan güncellemeleri de almaları icap eder. Eğer ki bu güncellemeleri izleyerek elle yüklemiyorsanız SlimDrivers gibi bir üçüncü program kullanabilmeniz mümkün.  

SlimDrivers vb. programlar, kullanıcıları sürücü ardında koşma zahmetinden kurtarır. Yazılımı kurduktan sonra gelen güncellemeleri kendiliğinden alır ve yüklersiniz. Fakat SlimDrivers gibi programlar kimi zaman doğru bulunmayan versiyonları indirmiş oldukları için sürekli tam manasıyla güvenilir olarak kabul edilmez. Gelin SlimDrivers nedir, ne şekilde kullanılmaktadır gibi merak uyandıran soruları yakından inceleyelim ve güvenilir mi sorusunun cevabını arayalım. 

SlimDrivers Nedir? 

Slimware Utilities tarafından tasarlanan ve yayınlanan SlimDrivers, Windows işletim sistemine sahip sisteminizdeki sürücüleri kendiliğinden güncelleyen ve sürücüleri kontrol etmenizi sağlayan 3. taraf bir programdır. Windows veya sürücü üreticileri tarafından tasarlanmış bir program olmadığı için 3. taraf program olarak kabul edilir.  

SlimDrivers

SlimDrivers otomatik sürücü güncelleme programı, kullanıcılarına bulut teknolojisi kullanarak sahip oldukları sürücüleri kendiliğinden yükleme olanağı sunar. Bu programı kullanarak yapmış olduğunuz sürücü taraması nihayetinde sürücü hatalarını belirleyip düzeltebilir, son versiyonlara erişebilir ve son yayınlanan güncellemeleri yükleyebilirsiniz. Düşük dosya ölçüsüne sahip olması ise SlimDrivers programının öbür bir avantajı. 

SlimDrivers Ne İşe Yarar? 

SlimDrivers otomatik sürücü güncelleme programını kurduktan sonra tarama bilgilerini özelleştirdiğiniz vakit karşınıza Windows işletim sistemine sahip sisteminizde yüklü olmakta olan sürücülerin son versiyonları ve varsa güncellemeleri çıkıyor. Bulut sistemi üstünden bu güncellemeleri bulan program, tek tıkla bütün bu güncellemeleri yüklemenizi sağlıyor. 

SlimDrivers programı, kolay ve kullanıcı arkadaşı bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir. Ana tip sürücülerin hepsini bulut teknolojisini kullanarak bulan program, son versiyonları ve güncellemeleri bulmakla kalmıyor; bunun yanı sıra sisteminizde yüklü olmakta olan sürücülerde bir hata varsa bunları da denetleyerek düzeltmenizi sağlıyor. Bir MB’den bile daha düşük bir dosya ölçüsüne sahip olmuş olduğu için bütün bilgisayarlarda rahatlıkla kullanmak mümkün. 

 SlimDrivers Ne Şekilde Kullanılır? 

Slimdrivers nasıl kullanılır;

  • Adım #1: Buradan SlimDrivers yükleme dosyasını edinin ve kurulumu bitirin. 
  • Adım #2: Yazılımı çalıştırın ve tarama seçeneklerini özelleştirin. 
  • Adım #3: Tarama işlemini başlatın. 
  • Adım #4: Güncellemeleri yükleyin. 

Adım #1: Buradan SlimDrivers yükleme dosyasını edinin ve kurulumu bitirin


Verilen bağlantı üstünden SlimDrivers yükleme dosyasını indirdikten sonra üstüne çift tıklayarak çalıştırın. Kullanıcı sözleşmesini kabul etmek için I Agree düğmesine, yükleme işlemini başlatmak için de Accept & Ansalla düğmesine tıklayın. Birkaç dakika sürebilmekte olan yükleme prosedürü sonrası Finish düğmesine basmalısınız.  

  Adım #2: Yazılımı çalıştırın ve tarama seçeneklerini özelleştirin; 

SlimDrivers programını yüklendiğinde çalıştırın ve üst araç çubuğunda bulunan Options düğmesine tıklayın. Bu alanda karşınıza, SlimDrivers tarafından yapılan sürücü araması özelleştirebileceğiniz seçenekler çıkacak. Windows işletim sistemine sahip sisteminizde yüklü olmakta olan sürücü özelliklerine göre bu seçenekleri özelleştirebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz